بلاگ, خدمات, کسب و کار

کاشت ناخن و انواع روش های کاشت

کاشت ناخن

کاشت ناخن یکی از پرطرفدار ترین خدمات زیبایی خانوم ها می باشد، کاشت ناخن بجز زیبایی دست و ناخن ها می توانند روشی ایمن برای افزایش ضخامت و ترمیم ناخن ها دانست. کاشت ناخن دارای انواع گوناگونی می باشد که روش کاشت باید طبق نوع ناخن ها با متریال مختلف صورت پذیرد، از مزایای مهم کاشت ناخن پوشاندن ناخن های آسیب دیده، جلوگیری از عادت جویدن دندان ها، افزودن طول و حجم ناخن های شکننده است. کاشت ناخن را می توان یکی از شغل های پر در آمد در نظر گرفت به همین منظور می توانید جهت آموزش کاشت ناخن مقاله ی آموزش کاشت ناخن در کرج را مطالعه کنید.

کاشت ناخن با پودر

کاشت ناخن با پودر یکی از روش های بسیار محبوب در بین تمام خانم ها می باشند، در این روش ابتدا پودر ناخن را با محلول لیکوئید ترکیب می کنند و بعد مایع خمیری شکل را به وسیله قلم موی مخصوص بر روی ناخن فرم می دهند و بعد از سوهان کشی به رنگ دلخواه در می آورند.

روش کاشت ناخن با پودر به صورت کامل

کاشت ناخن با پودر یکی از روش های بسیار محبوب در بین تمام خانم ها می باشند، در این روش ابتدا پودر ناخن را با محلول لیکوئید ترکیب می کنند و بعد مایع خمیری شکل را به وسیله قلم موی مخصوص بر روی ناخن فرم می دهند و بعد از سوهان کشی به رنگ دلخواه در می آورند.

1_ مانیکور

اولین بخش در کاشت ناخن، مانیکور می باشد در واقع در این مرحله ناخن ها به وسیله ابزار های مرتبط مرتب، کوتاه و تمیز می شوند.

2_ چسپاندن تیپ

بعد از فرم دهی به ناخن ها نوبت تیپ گذاری و کاشت در صورت نیاز می باشد.

3_ فرم دادن به پودر و لبکوئید

در مرحله بعدی به مواد روی ناخن به وسیله قلم فرم داده می شود.

4_ فرم دهی ناخن

بعد از خشک شدن پودر بر روی ناخن مرحله سوهان کشی پایانی و فرم دلخواه مشتری می باشد.

5_ لاک زدن

مرحله لاک زدن نیز با انتخاب مشتری لاک و طرح مورد نظر بر روی ناخن زده می شود و با قرار گرفتن در دستگاه یو وی به اتمام می رسد.

از مزایای این روش می توان به ماندگاری بالا، تنوع بالا، قیمت مناسب اشاره نمود.

کاشت ناخن با ژل

از دیگر روش های کاشت ناخن استفاده از ژل در کاشت می باشد، ژل ها انواع گوناگونی دارند که می توان با در نظر گرفتن نوع ناخن از این ژل ها استفاده شود.

انواع کاشت ناخن با ژل

1_ کاشت ناخن با پلی ژل

پلی ژل یکی از انواع ژل ها می باشد، که به صورت تپوپی که در رنگ ها کریستالی، هلویی، نود، سفید و صورتی در دسترس می باشد، برای فرم دهی به این ژل بر روی ناخن می توان از قالب کاشت ناخن استفاده نمی شود، اما می توان در صورت نیاز از فرمر ها نیز استفاده نمود.

2_ کاشت ناخن با ژل کاسه ای

کاشت ناخن با ژل کاسه ای با پلی ژل دارای تفاوت های می باشد، به عنوان مثال ژل کاسه ای شل تر و کشسانی تر می باشد به همین دلیل فرم دهی به ژل کاسه ای نیاز به مهارت بیشتری دارد.

3_ لمینیت ناخن

لیمینت ناخن نیز یکی از روش های بسیار آسان می باشد، اگر شما از فرم ناخن های خود راضی هستید ولی ناخن های ظریف و شکننده ای دارید می توانید به وسیله لمینیت ناخن های خود را با استفاده از لمینیت مستحکم و زیبا تر سازید.از ویژگی های بسیار مهم کاشت ژلی عدم بروز حساسیت های پوستی، تنفس راخت بافت ناخن، روش بی خطر و بدون آسیب های احتمالی می باشد.

ابزارآلات برای آموزش کاشت ناخن با قالب

نیپر، قالب کاشت، قلم مخصوص کاشت اکریلیک، سرسوهان مانیکور اشکی، سرسوهان مانیکور استوانه دورگیر، پرایمر، سوهان دستی، ضد قارچ، لیکوئید نیم چرب و… می توان اشاره کرد.

کاشت ناخن با فرمر

فرمر از ابزار های می باشد که به منظور افزایش طول ناخن ها در کاشت ناخن مورد استفاده می شود، فرمرها متریال گوناگونی مانند پلاستیک، فلز و … در بازار موجود می باشد، به منظور کاشت ناخن به وسیله فرمر باید فرمز مناسب با ناخن را انتخاب نموده، سپس با استفاده از پودر یا ژل ناخن نمونه را به ناخن طبیعی می چسانند و بعد از خشک شدن شروع به سوهان کشی می کنند. کاشت ناخن یکی از روش ساده و سریع می باشد، این نوع کاش مقداری ظریف می باشد، با تیپ کمی نازک تر و ضعیف تر می باشند و ماندگاری کمتری نیز دارد.

مراحل کاشت ناخن با فرمر

  • انجام مانیکور برای تمیز و مرتب کردن ناخن
  • انتخاب و قرار دادن فرم دادن فرم
  • استفاده از پرایمر
  • استفاده از اکریلیکی یا ژل
  • خشک کردن مواد بر روی ناخن
  • شکل دهی پایانی

تفاوت کاشت ناخن و مانیکور

واژه مانیکور به معنی مراقبت و زیبا سازی ناخن ها می باشد، مانیکور را می توان به وسیله کوتیل، پاک کننده ناخن، خشک کننده های لاک، موم پارافین و روغن ها استفاده می شود، اما کاش ناخن را می توان زیبا سازی ناخن ها به وسیله ژل، پودر فرم های مناسب را به ناخن ها خواهند داد، کاشت ناخن هم به زیبا سازی و بهداشت ناخن بسیار کمک خواهند شد، کاشت ناخن دارای ماندگاری بیشتری می باشد.

تفاوت کاشت ناخن با لمینیت

در لمینیت ناخن، فرم ناخن ها همان فرم طبیعی می باشد، در این نوع کاشت ژل مخصوص را به صورت لایه ای نازک بر روی صدف ناخن قرار می گیرد، اما در کاشت ناخن لایه های ضخیم برای محافظ و ماندگاری بیشتر بر روی سطح ناخن قرار می گیرد.

در کاشت لمنیت لمس ناخن به راحتی حفظ می شود، کاشت ناخن به خاطر نازک بودن قابلیت انعطاف دارد به راحتی ممکن است بشکند. اما در کاشت لمس ناخن تقریبا از بین می رود، سطح ناخن سفت و محکم می شود و دچار شکستی نمی شود.

از نظر اقتصادی هزینه های کاشت ناخن با کاور ناخن بیشتر می باشد، در لمینیت مواد می تواند به صورت مستقیم و بدون استفاده از مواد شیمیایی لیکوئیدی بر روی ناخن استفاده نمی شود به همین دلیل از بروز حساسیت های پوستی جلوگیری می کند.

تفاوت کاشت ناخن با ژلیش

کاشت ناخن از مواد موادی پلاستیک و پودر برای استحکام بیشتر ناخن استفاده می شود، که این کار به بلند و ضخیم تر شدن ناخن شما کمک بسیار زیادی می کند. در صورتی که ژلیش ناخن همان لاک می باشد که تنها با ژل که به مستحکم شدن ناخن شما می باشد روی صدف ناخن قرار می گیرد.

ژلیش ناخن داری هزینه بسیار پایین تری از کاشت ناخن ها می باشد و عمدتا کاشت ناخن دارای ماندگاری بیشتری نسبت به ژلیش می باشد.

در ژلیش ناخن برای خشک شدن مواد بر روی ناخن نیازمند استفاده از ال ای دی یا اشعه ماوراو بنفش برای خشک شدن استفاده می شود.

اگر به فرم ناخن خود علاقه دارید می توانید برای استحکام بیشتر آن از ژلیش استفاده کنید.

کاشت ناخن در بارداری خطرناک است؟

کاشت ناخن در بارداری می توانند خطراتی برای مادر و جنین به همراه داشته باشد:

 حساسیت: برخی از مواد استفاده شده در کاشت ناخن مانند فرمالدئید، تولوئن می تواند سبب حساسیت های پوستی در مادر شود، که می توانند علائم مانند خارش، قرمزی، تورم، بثورات و سوزش را برای مادر به همراه داشته باشد.

عفونت: کاشت ناخن در بارداری می تواند خطر ابتلا به عفونت های از جمله عفونت قارچی، عفونت باکتریایی و عفونت ویروسی وجود دارد.

آسیب به ناخن های طبیعی: به دلیل تغببراتی که در بدن مادر رخ می دهد، کاشت ناخن می توانند سبب نازک شدن ناخن ها، شکنندگی ناخن ها، تغییر رنگ ناخن ها می توان اشاره نمود.

به صورت کلی نمی توان گفت شواهد علمی برای عوارض کاشت ناخن در بارداری برای جنین خطرناک می باشد، اما می توان گفت مواد استفاده شده در کاشت ناخن می توانند از طریق جریان جون مادر به جنین وارد شود، به همین دلیل برای کاشت ناخن با پزشک متخصص خود و یا آموزشگاه زیبایی در کرج مشورت نمایید.

کاشت ناخن از نظر شرعی

کاشت ناخن در صورتی که باعث جلوگیری آب به ناخن طبیعی نشود، اشکالی ندارد اما اگر باعث شوند آب به ناخن طبیعی نرسد، وضو و غسل باطل می شود.

آیت الله خامنه ای: کاشت ناخن در صورتی که مانع رسیدن آب به زیر ناخن نشود، اشکال ندارد.

آیت الله سیستانی: کاشت ناخن در صورتی که مانع رسیدن آب به زیر ناخن نشود، اشکال ندارد.

آیت الله مکارم شیرازی: کاشت ناخن در صورتی که مانع رسیدن آب به زیر ناخن نشود، اشکال ندارد.

آیت الله نوری همدانی: کاشت ناخن در صورتی که مانع رسیدن آب به زیر ناخن نشود، اشکال ندارد.

شرایط کاشت ناخن از نظر شرعی

متریال مورد استفاده در کاشت ناخن، از مواد حلال و مضر نباشد، کاشت ناخن به گونه ای انجام شود که مانع رسیدن آب به زیر ناخن شود. ناخن های کاشته شده، از نظر زیبایی و آراستگی با عرف جامعه مطابق باشد

قیمت کاشت ناخن

تعیین قیمت کاشت ناخن بسته به مواردی مانند نوع کاشت ناخن، مدت کاشت ناخن، متریال استفاده شده در کاشت ناخن، موقعیت جغرافیایی تعیین می شود،  نکاتی که برای کاهش هزینه های کاشت ناخن می توانید انجام دهید. از یک ناخن کار حرفه ای در یک سالن زیبایی کوچک استفاده کنید. از روش کاشت ناخن با قالب استفاده کنید، که ارزان تر از کاشت ناخن با تیپ است. در روزهای غیر مناسبتی برای کاش ناخن استفاده کنید، به عنوان مثال در روز های جشن و مناسبت ها هزینه ها افزایش پیدا می کنند. کاشت ناخن در فصل های پاییز و زمستان هزینه های کمتری برای شما به همراه دارند.

بهترین آموزشگاه کاشت ناخن در کرج

به منظور مشاوره و راه اندازی سالن کاشت ناخن در کرج با تیم حرفه ای دراین حوزه در ارتباط باشید تا این عزیزان بتوانند تجربه های خود را با شما به اشتراک بگذارند.

برای حفظ ماندگاری و زیبایی ناخن های کاشته شده، باید نکات زیر را رعایت کنید:

از انجام کارهای سنگین با دست ها خودداری کنید. از قرار دادن ناخن های خود در معرض مواد شیمیایی مضر مانند مواد شوینده خودداری کنید. از وارد کردن فشار و ضربه به ناخن های خود به یکدیگر خودداری کنید.

بهتر است ناخن های خود را به طور منظم با استفاده از  دستگاه های سوهان، فرم دهید. هر چهار تا شش هفته یکبار برای پر کردن ناخن های خود به آموزش کاشت ناخن در کرج مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *