بلاگ

معرفی ابزارهای ضروری کاشت ناخن

ابزارهای ضروری کاشت ناخن

معرفی ابزارهای ضروری کاشت ناخن و آشنایی کامل با اون‌ها برای هر ناخن‌کاری از اهمیت بالایی برخوردار هست. بنابراین شما به عنوان یک تازه‌کار برای آموزش کاشت ناخن لازمه صفر تا صد ابزارهای کاشت ناخن رو بشناسید. شناخت ابزار طراحی ناخن، ابزار مانیکور از جمله ناخن‌گیر، سوهان برقی، عقب‌زن، نیپر و کاربرد اون‌ها به شما در ارائه خدمات بهتر کمک می‌کنه. از این رو در این بخش قصد داریم در مورد ابزار کاشت ناخن، کاربرد و قیمت اون‌ها صحبت کنیم. برای کسب اطلاعات جامع در این زمینه با ما همراه باشید.

شناخت ابزار کاشت ناخن

شناخت ابزار کاشت ناخن برای راه‌اندازی سالن ناخن و یا شروع بکار ضروریه. به طور کلی با کسب اطلاعات در این زمینه، در این کار موفق‌تر خواهید بود. برای معرفی ابزار کاشت ناخن باید بگیم که این ابزارها به دو دسته کلی ابزار و مواد تقسیم میشن. با شناخت این ابزارها می‌تونید بهترین وسیله‌ها رو بخرید.اگر قصد یادگیری کاشت ناخن را دارید روی آموزش کاشت ناخن کلیک کنید

معرفی ابزارهای ضروری کاشت ناخن

معرفی ابزار مانیکور ناخن

اولین و مهم‌ترین مرحله کاشت ناخن، مانیکور ناخن‌هاست. این عملیات باعث آماده‌سازی سطح ناخن‌ها شده و سطح ناخن به طور کامل صاف و یک‌دست میشه. توی این مرحله گوشت‌های مرده و اضافی اطراف ناخن و کوتیکول‌ها برداشته میشه. این روند باعث قرارگیری بهتر مواد روی سطح ناخن میشه. در ادامه ابزارهای مانیکور ناخن رو به شما معرفی می‌کنیم.

1_ ناخن‌گیر

هر ناخن‌کار حرفه‌ای نیاز به چند تا ناخن‌گیر در بین ابزارهاش داره تا ناخن‌های مشتری رو کوتاه کنه. ناخن‌گیر دست و پا با هم دیگه فرق دارن و بهتره هر دو رو در ابزارهای کاشت ناخن داشته باشید.ناخن گیر یکی از ابزارهای ضروری برای گرفتن ناخن است. ناخن گیر برای کوتاه کردن ناخن های طبیعی قبل از کاشت، کوتاه کردن ناخن های مصنوعی بعد از کاشت و فرم دادن به ناخن های مصنوعی استفاده می شود.

انواع مختلفی از ناخن گیر برای کاشت ناخن وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. برخی از مهم ترین ویژگی های ناخن گیر مناسب برای کاشت ناخن عبارتند از:

  • جنس: ناخن گیر باید از فولاد ضد زنگ ساخته شود تا در برابر زنگ زدگی و سایش مقاوم باشد.
  • سایز: ناخن گیر باید اندازه مناسبی داشته باشد تا به راحتی در دست قرار گیرد و استفاده از آن آسان باشد.
  • تیزی: تیغه های ناخن گیر باید تیز باشد تا ناخن ها به راحتی بریده شوند.
  • طراحی: طراحی ناخن گیر باید به گونه ای باشد که از آسیب دیدن ناخن ها جلوگیری کند.

2_ سوهان دستی

دومین ابزار مهم در کاشت ناخن سوهان دستی هست. برای شکل دادن به ناخن‌ها داشتن سوهان دستی مناسب می‌تونه کمک زیادی بهتون بکنه. سوهان دستی باعث تمیز شدن نهایی کار میشه. این سوهان‌ها از نظر سختی و نرمی به دسته‌های مختلفی تقسیم میشن. در این بین سوهان‌های سمباده‌ای دوطرفه هم بخش زبر دارن و هم نرم. به عنوان یک ناخن‌کار بهتره هر دو رو داشته باشید.

3_ سوهان برقی

علاوه بر سوهان برقی در معرفی ابزارهای ضروری کاشت ناخن به سوهان دستی میرسیم. سوهان برقی نقش بسیار مهمی در مرحله مانیکور داره. این سوهان‌ها دارای سر سوهان‌های مختلفی هستن که هر کدوم برای انجام کار خاصی کاربرد دارن. اصلی‌ترین کاربرد این سوهان هم آماده کردن بستر ناخنه.

4_ بافر

بافر ابزاری برای نرم کردن صدف ناخن هست. استفاده از بافر باعث میشه تا صدف نرم شده و پرایمر به راحتی روی سطح ناخن قرار بگیره. بافر مثل سوهان دستی در درجه سختی مختلفی وجود داره.

5_ عقب‌زن یا پوشر

عقب‌زن یا پوشر ابزاری‌ هست که برای عقب زدن لایه‌های مرده اطراف ناخن مورد استفده قرار می‌گیره. در واقع در زمان مانیکور ابتدا لایه‌های مرده یا کوتیکول‌ها به عقب رانده شده تا سطح ناخن مرتب بشه. عقب‌زن‌ها در دو نوع چوبی و فلزی تولید میشن.

6_ نیپر

نیپر کامل‌کننده پوشر هست. به این صورت که ابتدا با استفاده از پوشر کوتیکول‌ها به عقب رفته و در نهایت با استفاده از نیپر این پوست‌های اضافی برداشته میشه. روش استفاده از نیپر از اهمیت بالایی برخوردار هست و باید طوری پوست برداشته بشه که اطراف ناخن زخم نشه.

7_ قیچی

قیچی ناخن نیز ابزاری هست که به منظور برداشتن پوست‌های مرده اطراف ناخن مورد استفاده قرار می‌گیره. سرهای نازک از جمله مشخصات بارز این قیچی هاست.

8_ پد و مایع کلینزر

بعد از تمام مراحلی که در مطالب فوق گفته شد در نهایت پد و مایع کلینزر به یک دستمال کوچک بدون پرز گفته میشه که با استفاده از اون چربی و رطوبت از سطح ناخن پاک شده و بستر ناخن رو برای موادگذاری آماده می‌کنه. این پد به مایع کلینزر آغشته میشه.

9_ تیپ ناخن

بعد از مراحل فوق، نوبت به کاشت ناخن می‌رسه. یکی از ابزارهای کاشت، تیپ ناخن هست. از تیپ برای بلند کردن قد ناخن‌ها استفاده میشه که از نوع پلاستیک و شبیه به ناخن مصنوعی هست. تیپ روی سطح ناخن چسبیده شده و مواد گذاری روی اون انجام میشه.

10_ چسب ناخن

همونطور که گفته شد برای چسباندن تیپ روی سطح ناخن از چسب مخصوصی به اسم چسب ناخن استفاده میشه.

11_ کاتر

کاتر ابزاری هست که برای کوتاه کردن تیپ و ابعاد دلخواه مورد استفاده قرار می‌گیره.

12_ فرمر

علاوه بر تیپ یک روش دیگه برای بلند کردن ناخن‌ها در کاشت ناخن وجود داره به اسم فرمر. فرمر‌ها برچسب‌های مخصوصی هستن که به ناخن چسبیده میشه و موادگذاری روی اون‌ها صورت می‌گیره. در نهایت بعد از تمام شدن مواد گذاری فرمر برداشته میشه.

13_ گوده و پمپ استون

ابزاری برای ترکیب کردن لیکوئید و پودر کاشت وجود داره که به اسم پمپ استون معروفه. گوده‌ها در جنس‌های مختلفی از جمله سرامیک، شیشه ای، پلاستیکی وجود دارن. این پمپ باعث جلوگیری از پریدن لیکوئید میشه.

14_ قلم کاشت

قلم کاشت در معرفی ابزارهای ضروری کاشت ناخن به وسیله‌ای گفته میشه که مواد رو روی ناخن قرار میده. با کمک این قلم می‌تونید به مواد فرم بدید. قلم‌ها در سایزهای مختلفی وجود دارن.

15_ قلم‌شور

برای تمیز کردن قلم بعد از هر بار موادگذاری ابزاری به اسم قلم‌شور وجود داره که مواد و ذرات بین قلم رو جدا می‌کنه و باعث افزایش عمر قلم ناخن میشه.

16_ دستگاه uv یا LED

برای خشک کردن مواد و لاک روی ناخن‌ها معمولا از ابزاری به اسم UV استفاده میشه. این دستگاه کمک میکنه تا لاک ژل روی ناخن سریع‌تر خشک بشه.

17_ ضد قارچ

برای جلوگیری از قارچ زدن سطح ناخن و رشد باکتری از ضد قارچ استفاده میشه.

18_ پرایمر

پرایمر برای کاهش رطوبت و چربی سطح ناخن برای قرارگیری بهتر لاک ژل و پودر مورد استفاده قرار می‌گیره. از طرفی استفاده از این ابزار در افزایش چسبندگی مواد به ناخن توصیه میشه.

19_ بیس کات

بیس کات به لایه‌ای گفته میشه که بین بستر ناخن و لاک ژل یا مواد قرار می‌گیره. این ابزار از زردی ناخن جلوگیری میکنه.

20_ تاپ کات

تاپ کات در نهایت لایه رویی کاشت ناخن هست که به منظور افزایش دوام و ماندگاری روی ناخن‌ها زده میشه. این ابزار در دو نوع براق و مات وجود داره.

21_لیکوئید

لیکوئید مایعی هست که با پودر کاشت ناخن ترکیب شده و در واقع این پودر رو برای موادگذاری آماده میکنه. برای افرادی که اوایل کار کاشت ناخن هستن لیکوئیدهایی که دیر خشک میشن مناسب‌تره.

22_ پودر کاشت

در نهایت پودر کاشت اصلی‌ترین بخش از مواد ناخن‌گذاری هست که در انواع مختلفی وجود داره. در واقع پودر کاشت در سه نوع پودر کاشت سفید، هلویی و دیپینگ وجود داره که هر کدوم از مزایا و معایب خاصی برخوردارن.

معرفی ابزار مانیکور ناخن

ابزار طراحی ناخن

حالا که به معرفی ابزارهای ضروری کاشت ناخن پرداختیم لازمه ابزار طراحی ناخن هم معرفی کنیم. لوازم طراحی ناخن شامل موارد زیر هست:

انواع قلم طراحی

قلم‌های طراحی در حوزه کاشت ناخن از اهمیت زیادی برخوردارن. به طور کلی برای طراحی از قلم‌های مخصوصی استفاده میشه. به طور مثال برای نقطه گذاشتن از قلم داتینگ، طراحی سه بعدی از قلم سه بعدی، طرح‌های آبرنگی از قلم کارتریج‌دار آبرنگی و… استفاده میشه. بنابراین یک ناخن‌کار باید همه اینارو داشته باشه.

پودرهای دیزاین

پودرهای طراحی یا دیزاین ناخن انواع مختلفی دارن. پودرهای کروم یا آینه‌ای کردن ناخن، پودر شاتر، پودر داستر، پودر شوگر و پولکی انواعی از پودرهای مناسب برای طراحی ناخن هستن.

لنز و استیکر

در نهایت به جای کشیدن طرح روی ناخن می‌تونید از انواع لنز و استیکرهای آماده ناخن استفده کنید. طرح گل، گربه، حیوانات، برگ و… از جمله استیکرهای مخصوص ناخن هستن.

قیمت ابزارهای کاشت ناخن

ابزارهای کاشت ناخن از تنوع خیلی زیادی برخورداره. همه ابزارهایی که در مطالب فوق نام بردیم می‌تونه در کیف ابزار کاشت ناخن قرار بگیره و مرتب‌ و یک دست باشه. قیمت ابزارهای کاشت ناخن به عوامل مختلفی بستگی داره. برند ابزارها، کیفیت، کامل بودن ابزار و… در تعیین قیمت نهایی تاثیرگذاره. در واقع بستن پک کاشت ناخن به طور کامل میتونه از 5 میلیون شروع بشه و بر اساس برند و ابزارهایی که می‌خرید گرون‌تر هم بشه. بنابراین در تعیین قیمت ابزار کاشت ناخن همه چیز به بودجه و نیاز شما بستگی داره.

کاشت ناخن 2

در مطالب فوق در مورد ابزارهای کاشت و طراحی ناخن صحبت کردیم. اگر قصد دارید وارد حوزه کاشت ناخن بشید اول از همه دریافت آموزش کاشت ناخن به صورت حرفه‌ای و از صفر تا صد ضروریه. بهتره دوره‌های آموزش کاشت ناخن رو در یک آموزشگاه معتبر و تحت اساتید خبره ببینید. در این خصوص آکادمی اسعدی این دوره‌ها رو با قیمت مناسب و با ارائه مدرک فنی و حرفه‌ای به صورت کاملا معتبر ارائه میده. برای اطلاع از قیمت کلاس‌ها و مشاوره رایگات می‌تونید با شماره‌های درج شده در سایت آکادمی اسعدی تماس بگیرید. ما شما رو برای خرید انواع لوازم ناخن با بودجه مناسب و کیفیت بالا راهنمایی می‌کنیم.

سوالات متداول

بهتره ابزارهایی که برای کاشت ناخن می‌خرید از کیفیت بالایی برخوردار باشن تا در طی آموزش خراب نشن و مهم‌تر از همه دوباره کاری نداشته باشید. در خصوص خرید ابزارها، اساتید مجرب آکادمی اسعدی اطلاعات کافی رو در اختیار شما قرار میدن.

میز مانیکور، سوهان ناخن و بافر، دریل ناخن، لاک خشک کن UV، چراغ رومیزی؛ تیپ و فرمر ناخن، پوشر، نیپر و…. اما به طور کلی هر چقدر ابزارهای شما کامل‌تر باشه، کاشت ناخن راحت‌تر انجام میشه و خدمات باکیفیت‌تری ارائه خواهید داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *