بلاگ, خدمات

خط چشم دائمی یا تاتو خط چشم؟

خط چشم دائمی یا تاتو خط چشم

نوعی آرایش نیمه دائم می باشد که در این روش جوهر زیر پوست و در امتداد خط مژه قرار میگیرد .در این نوع روش معموال بین 8 تا 18 ماه دوام دارد که بستگی به پوست و مصرف داروها دارد . ولی توصیه می شود پس از یک سال دوباره ترمیم شود تا درخشنگی و زیبایی خود را حفظ کند .

انواع مدل های تاتو خط چشم

– خط چشم فوق العاده ظریف یا بن مژه —< در این روش که بسیار ظریف می باشد به طورنقطه ، جوهر در کنار هز مژه تزریق می شود که باعث پرتر و بلند به نظر رسیدن مژه می شود .
– خط چشم نازک —< یک خط چشم با پهنای متوسط می باشد که طرفداران بسیاری در بین اقشار کارمند جامعه دارد .
– خط چشم ضخیم —< این سبک از خط چشم برای همه افراد مناسب نیست . فقط برایکسانی مناسب می باشد که عالقه زیادی به آرایش غلیظ دارند .

تاتو خط چشم مناسب چه کسانی می باشد ؟

– کسانی که دچار بیماری پوستی مانند آلوپسی و ریزش مو هستند .
– کسانی که از آرایش مدام روزانه خسته شده اند .
– کسانی که چشم های بی حال و خسته ای دارند.

ماندگاری تاتو

تاتو ها اغلب دائمی هستند و طول سالها ماندگاری دارند و تنها امکان دارند که کم رنگ شوند اما تتو خط چشم بعد از چند ماه امکان دارد که از بین رود و این امر تنها به خاطر سن متفاوت رنگدانه و فشار دست نامناسب و برند جوهر دارد.

مراقبت های بعد از تتو خط چشم

پوست اطراف چشم بسیار ظریف و حساس می باشد به همین خاطر نسبت به محرک های بیرونی از حساسیت باالئی برخوردار است و چون در امتداد خط مژه پلک باال و پائین انجام می شود . به مراقبت ویژه نیاز دارند.
-1 از شستن صورت اجتناب کنید —< حدود 48 تا 72 ساعت بعد از انجام تتوی خط چشم از تماس آب با این نواحی خودداری کنید . چون باعث ایجاد التهاب می شود و برای تمیزکردن این ناحیه از دستمال مرطوب استفاده نمائید اما به محل تتو برخورد نداشته باشد
-2 روتین پوستی را انجام ندهید —< روتین پوستی روزانه خود را به مدت حداقل 2 تا 3 روز به تعویق بیاندازید . و تنها به علت داشتن عطر و اسانس و الکل و الیه بردار می باشد.
-3 عینک آفتابی فراموش نشود —< به علت اشعه ماورا بنفش از خورشید . این اشعه خود باعث تحریک و ایجاد حساسیت در ناحیه تتو می شود . به مدت 1 ماه مراقبت ها را جدی بگیرد تا دچار آسیب چشم نشوید .

عوارض خط چشم :

بروز عفونت —< عدم رعایت بهداشت – نداشتن پک بهداشتی مناسب – و جدی نگرفتن مراقبت بعد از تاتو می تواند زمینه ساز عفونت و ایجاد التهاب چشمی شود

شیوه کشیدن خط چشم

تتوی خط چشم معموال از بین 2 تا 3 ساعت به طول می انجامد و این مدت زمان به مدل انتخابی شما نیز بستگی دارد .

مراحل طراحی خط چشم برای تاتو

1_ ابتدا اطراف چشم و پشت پلک را با پنبه و ماده پاک کننده کامال تمیز نمائیم .
2_ سپس طرح را روی خط چشم به صورت نقطه چین می کشیم .
3_ در این مرحله یک بی حسی خوب در ناحیه مورد نظر می زنیم و این فرآیند بی حسی
حدودا 30 دقیقه طول می کشد .
4_ سپس تاتو کار با رعایت تمامی موازین بهداشتی وسایل را ضد عفونی کرده و از پک یکبار
مصرف خود برای مشتری استفاده می کند .
5_ و در آخر به آرامی با دستگاه شروع به تزریق رنگدانه بر روی پلک مشتری می نماید .

رنگ خط چشم

از رنگ های مشکی و قهوه ای و در بعضی موارد از رنگ های سبز و آبی نیز استفاده می شود .آیا تتوی خط چشم باعث افتادگی افتادگی پلک می شود؟شنیدن چنین سوالی از سوی متقاضیان بسیار طبیعی می باشد . و ابهاماتی برایشان به وجود
می آید . افتادگی پلک هیچ ارتباطی به تتو ندارد . اما مدل خط چشمی که تتو می شود می تواندحالت چشم را تغییر دهدبعضی از فرم تتو ها چشم ها را درشت و کشیده تر و بعضی فرم چشم ها را کوچک تر و جمع تر نشان می دهد . با انتخاب یک فرم مناسب چشم هایتان را جذابترو درخشانتر نمائید.

1 دیدگاه در “خط چشم دائمی یا تاتو خط چشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *